Turistische InformationszentrumNový Jičín
Den pro klobouk

Den pro klobouk

Podnikněte výlet do světa oživených technických památek, ve kterém na Vás čeká spousta opravdových zážitků. Na vlastní kůži prožijte autentické příběhy lidí severu Moravy a Slezska, jejichž srdce a pracovité ruce po staletí přetvářejí suroviny na energii a ušlechtilou krásu. 

Historie kloboučnictví na Novojičínsku sahá až do středověku, největší rozmach však přišel s rodinou Hückelů na přelomu 19. a 20. století. Pátrejte s námi po stopách továrníků a prožijte na vlastní kůži DEN PRO KLOBOUK. 

Komentovaná projížďka dobovým autobusem po technických památkách města, které proslavila výroba klobouků.
Datum: 12. října 2019

Čas:  

1. projížďka v 10:00
2. projížďka ve 12:00
3. projížďka ve 14:00

Čím pojedete: dobovým autobusem značky TATRA z roku 1928

Co zažijete a uvidíte:

Komentovaná projížďka je zaměřena především na technické památky města Nového Jičína. Pro větší prožitek bude doplněna o historické fotografie významných objektů, kolem kterých se bude projíždět. Po projížďce následuje prohlídka expozice klobouků v Návštěvnickém centru Nový Jičín s možností vyrobit si svůj mini klobouček na jediném parním stroji, který v ČR nemá obdoby a následně si jej i dozdobit dle svých představ a fantazie. Vstupné do Návštěvnického centra a výroba kloboučku je již zahrnuta v ceně komentované projížďky.

Kromě prožitku ze samotné jízdy uvidíte a blíže se seznámíte s továrnami, které mají největší slávu již za sebou, ale i s těmi, které fungují dodnes. Projdete vilu Hugo Hückela, potomka zakladatelů známé továrny na klobouky, a pokud to čas dovolí, tak společně nahlédneme i do jedné ze „zelených“ Hückelových vil.

Nástupní místo: Masarykovo náměstí

Výstupní místo: Masarykovo náměstí

Časová náročnost komentované projížďky: 1 hod. 30 min.

Časová náročnost prohlídky expozice klobouků: 1 hod.

Cena:

120 Kč / dospělá osoba, senior
50 Kč / děti od 3 do 15 let, studenti do 26 let po předložení platného průkazu, ZTP a ZTP / P spolu se svým doprovodem
Zdarma děti do 3 let
*Vstupenku je nutné zakoupit před jízdou v Návštěvnickém centru, Masarykovo nám. 45/29, 741 01 Nový Jičín.

Kapacita autobusu je omezena. Pokud máte o tuto jedinečnou akci zájem, neváhejte, a vyplňte nám závaznou rezervaci na tomto odkaze: https://www.icnj.cz/stranka/rezervace-prohlidek.html. Případně volejte na tel.: 556 768 288 nebo 735 704 070.

 Bezpečnostní pokyny pro účastníky akce Den pro klobouk - ke stažení

Fotogalerie

Obrázek č.1
Obrázek č.2
Obrázek č.3
Obrázek č.4
Obrázek č.5
Obrázek č.6
Obrázek č.7
Obrázek č.8
Obrázek č.9

TIC Nový Jičín

Adresse

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

  • Provozní doba NCNJ
  • Po – Pá: 8:00 – 17:00
  • So, Ne: 9:00 – 16:00

Landkarte

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Dieses Projekt wurde aus dem Haushalt des mährischen-slezischen Kreises in Höhe von 20.000,-Kronen mitfinanziert wurde. Unterstützung der T.I.Z. im M.S.K. für das Jahr 2013.


Copyright 2019 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

zurück oben